SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Sked 5212204
nr 521 2204
Sked
"Apostle spoon" England 1600-tal, silver, längd: 20
måndag 28 april 2008
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver